

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2945 (Round Sport) |
| Movement | Quartz Multifunction |
| Case Diameter | 41mm |
| Case Thickness | ~12mm |
| Watch Weight | ~133g (Solid Heavy Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Chain Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |






























Reviews
There are no reviews yet.