

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 3690 (Hybrid Sport) |
| Movement | Quartz Chronograph |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | ~11.5mm |
| Watch Weight | ~79g |
| Strap Material | Silicone with Steel Inserts |
| Strap Width | 24mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Pin Buckle |






























Reviews
There are no reviews yet.