

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5508 (Petite Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | 23mm (Very Small / Mini) |
| Case Thickness | ~8mm |
| Watch Weight | ~32g (Ultra Lightweight) |
| Strap Material | Stainless Steel / Alloy |
| Strap Width | 8mm (Very Thin) |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Jewelry Clasp |




























Reviews
There are no reviews yet.