

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5885 (Diver Series) |
| Movement | Quartz (High Precision) |
| Case Diameter | 41mm |
| Case Thickness | ~11mm |
| Watch Weight | ~118g (Solid Steel Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel (3-Link Oyster) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |






























Reviews
There are no reviews yet.