

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 7083 (Ceramic White) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~28.5 (Standard Ladies Size) |
| Case Thickness | ~9mm |
| Watch Weight | ~60g (Premium weighted feel) |
| Strap Material | Stainless Steel + Ceramic Inserts |
| Chain Width | 13.5mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Butterfly Double-Snap |




























Reviews
There are no reviews yet.