
Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 9971 (Leaf Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~30mm (Petite) |
| Case Thickness | ~8mm |
| Watch Weight | ~43g (Lightweight) |
| Strap Material | Alloy with Crystal Inlay |
| Strap Style | Wheat/Leaf Link Bracelet |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Jewelry Clasp |




































Reviews
There are no reviews yet.