
Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2875 (Silicone Series) |
| Movement | Quartz Chronograph |
| Case Diameter | 41.5mm |
| Case Thickness | ~11.5mm |
| Watch Weight | ~74g (Lightweight & Sporty) |
| Strap Material | Soft Silicone / Rubber |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Pin Buckle |
























Reviews
There are no reviews yet.