
Β

Specifications:
| Feature | Details |
| Brand & Model | OLEVS 2931 |
| Movement | Quartz Movement |
| Case Diameter | 41 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | 24 cm (Adjustable Leather) |
| Case Material | Alloy |
| Strap Material | Breathable Leather |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Water Resistance | 3ATM / 30M (Daily Waterproof) |
| Functions | Day & Date Window, Luminous Hands |
| Clasp | Pin Buckle |
| Weight | ~41g (Lightweight) |




































Reviews
There are no reviews yet.