

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 7093 (Two-Tone Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Dimensions | 25mm (Small/Petite) |
| Case Thickness | ~9.5mm |
| Watch Weight | ~46g (Lightweight Jewelry Feel) |
| Strap Material | Two-Tone Alloy (Silver & Rose Gold) |
| Strap Style | Bracelet Clasp |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |





























Reviews
There are no reviews yet.