

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2858 (Chronograph Series) |
| Movement | Quartz Chronograph |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | ~11mm |
| Watch Weight | ~124g (Solid Heavy Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |




























Reviews
There are no reviews yet.