

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2876 (Textured Series) |
| Movement | Quartz Multifunction |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Thickness | ~12mm |
| Watch Weight | ~55g (Lightweight) |
| Strap Material | Leather (Crocodile Pattern) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Pin Buckle |






















Reviews
There are no reviews yet.