

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2882 (Moon Phase Edition) |
| Movement | Quartz Multifunction |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | ~12mm |
| Strap Material | High-Quality PU Leather |
| Strap Width | 20mm |
| Watch Weight | ~54g (Lightweight & Comfortable) |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Classic Pin Buckle |






























Sara Ali –
Ordered this for my husband’s birthday and he loved it. The packaging was very secure and delivery was fast. OLEVS watches are definitely value for money.