

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 2942 (Silicone Sport) |
| Movement | Quartz Chronograph |
| Case Dimensions | 44mm x 50mm (Large/Bold Size) |
| Case Thickness | ~14mm |
| Watch Weight | ~98g (Sporty & Light on wrist) |
| Strap Material | Soft Silicone / Rubber |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | Hardlex Crystal (Scratch Resistant) |




































Hamza Sheikh –
Pehle mujhe laga online fraud na ho, lekin watch receive karne ke baad mein hairan hoon. Is price mein itni achi finishing! Will order again soon.