

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 3678 (Sport Edition) |
| Movement | Quartz Chronograph |
| Case Diameter | 44mm (Bold Size) |
| Case Thickness | ~12mm |
| Watch Weight | ~130g (Solid Heavy Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |




































Reviews
There are no reviews yet.