

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 3695 (Ladies Vintage) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Width | 22.5 * 19mm (Small/Petite) |
| Case Thickness | ~8.5mm (Slim Profile) |
| Watch Weight | ~35.6g (Lightweight Jewelry Feel) |
| Strap Material | Alloy with Crystal Accents |
| Strap Width | 8.5mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Jewelry Snap Clasp |
























Reviews
There are no reviews yet.