


Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5190 (Mesh Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~33mm (Standard Ladies Size) |
| Case Thickness | ~7mm (Ultra Thin) |
| Watch Weight | ~48g (Very Light) |
| Strap Material | Stainless Steel Mesh (Milanese) |
| Strap Width | 15mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | Hardlex Crystal (Scratch Resistant) |
| Clasp | Hook Buckle (Adjustable) |






























Reviews
There are no reviews yet.