

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5529 (Roman Series) |
| Movement | Quartz Multifunction |
| Case Diameter | 41mm |
| Case Thickness | ~11mm |
| Watch Weight | ~52g (Lightweight & Comfortable) |
| Strap Material | Leather (Crocodile Pattern) |
| Strap Width | 21mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Pin Buckle |




























Reviews
There are no reviews yet.