

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5563 (Business Series) |
| Movement | Quartz Day/Date |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Thickness | ~9.5mm |
| Watch Weight | ~100g (Solid Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel (Two-Tone) |
| Chain Width | 18mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |






















Reviews
There are no reviews yet.