
Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5623 (Mesh Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~40mm (Standard Men’s Size) |
| Case Thickness | ~8mm ( Thin) |
| Watch Weight | ~187g |
| Strap Material | Stainless Steel Mesh |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Sliding Hook Buckle (Adjustable) |


























Reviews
There are no reviews yet.