

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5657 (GMT Style) |
| Movement | Quartz (High Precision) |
| Case Diameter | 41mm (Classic Size) |
| Case Thickness | ~12mm |
| Watch Weight | ~111g (Solid Stainless Steel) |
| Strap Material | Stainless Steel (Jubilee Link) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |






























Reviews
There are no reviews yet.