

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5670 (Bangle Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~25mm (Petite Size) |
| Case Thickness | ~9.5mm |
| Watch Weight | ~28g (Very Light) |
| Strap Material | Alloy with Crystal Inlay |
| Strap Style | Solid Link / Bangle Style |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Jewelry Snap Clasp |






















Reviews
There are no reviews yet.