

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5877 (Ceramic Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~30mm (Standard Ladies Size) |
| Case Thickness | ~8.5mm |
| Watch Weight | ~59g (Substantial feel) |
| Strap Material | Stainless Steel + Ceramic |
| Strap Width | 14mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Butterfly Double-Snap |
























Reviews
There are no reviews yet.