


Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 6898 (Classic Leather) |
| Movement | Quartz Day/Date |
| Case Diameter | 39mm (Standard Size) |
| Case Thickness | ~9mm (Slim) |
| Watch Weight | ~42g (Very Light & Comfortable) |
| Strap Material | PU Leather (Crocodile Pattern) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Pin Buckle |


























Reviews
There are no reviews yet.