

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 9908 (Classic Series) |
| Movement | Quartz Day/Date |
| Case Diameter | 41mm (Standard Men’s Size) |
| Case Thickness | ~11mm |
| Watch Weight | ~88g (Comfortable Weight) |
| Strap Material | Stainless Steel (Jubilee Style) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |
























Reviews
There are no reviews yet.