

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 9947 (Skeleton Series) |
| Movement | Quartz Multifunction |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | ~12mm |
| Watch Weight | ~123g (Solid Heavy Feel) |
| Strap Material | Stainless Steel (5-Link) |
| Strap Width | 20mm |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Butterfly Double-Snap |




































Reviews
There are no reviews yet.