

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 3696 (Nautilus Style) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~44mm – 44mm |
| Case Thickness | ~11mm (Slim Profile) |
| Watch Weight | ~137g |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 22mm (Integrated) |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Clasp | Folding Safety Clasp |

































Reviews
There are no reviews yet.