

Specifications:
| Feature | Details |
| Model | OLEVS 5669 (Pearl Series) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Case Diameter | ~10.5mm |
| Case Thickness | ~9.5mm |
| Strap Material | Alloy + Synthetic Pearl Beads |
| Watch Weight | ~34g (Lightweight & Comfortable) |
| Glass | High-Hardness Coated Mirror |
| Water Resistance | 30 Meters (3 ATM) |
| Clasp Type | Jewelry Snap Clasp |




























Reviews
There are no reviews yet.